Palacsinta-party Tramini módra |
Valószínűleg sokan gondolják úgy, hogy ehhez a kijelentéshez semmi szükség az idézőjelekre, lévén ez a probléma olyannyira közkeletű - mint amennyire viszont szeretik a palacsintát, vagy a túrógombócot, és ahhoz sem dukál a "macskaköröm-zárójel".
Ám ez esetben, azt gondolom, mindenképpen indokolt idézetként megjelölni, ugyanis akitől, és ahonnan származik, egyúttal megoldást is kínál a problémára!
Az idézett mondat ugyanis Oszoli-Pap Márta tanítónő (H)elkalandozások című, négy részes cikksorozatát vezeti fel, melyben a trilógia első részének iskolai feldolgozását, és annak tapasztalatait mutatja be. A könyv nem "kötelező" és nem "ajánlott" irodalomként jelent meg a tanórákon, hanem egy több hónapon át tartó izgalmas, mesés, tantárgy-integrációs projekt részeként. Én magam ezt úgy fordítanám le, hogy a gyakorlatban Helka történetével tette vonzóvá a tananyagot - itt például egy kis galéria található arról, hogy milyen alkotásokat készítettek Helka kalandjairól 3D-ben az akkori 4B-sek. A projekt tanmenetszerű leírása később módszertani segédletként is megjelent, a Raabe kiadó Rumini és társai című kiadványában.
Újdonság azonban az, hogy a Tanító folyóirat korábbi lapszámai elérhetővé váltak a Tanító Online honlapon . Kigyűjtöttem ezek közül azokat, amelyekben a (H)elkalandozások című cikksorozat található. Csak a linkekre kell kattintani, és már le is töltődik az újság PDF formátumban.
2017. szeptember
http://tanitonline.hu/uploads/3756/Tan%C3%ADt%C3%B3_2017_07.pdf
2017. október
http://tanitonline.hu/uploads/3757/Tan%C3%ADt%C3%B3_2017_08.pdf
2017. november
http://tanitonline.hu/uploads/3758/Tan%C3%ADt%C3%B3_2017_09.pdf
2017. december
http://tanitonline.hu/uploads/3759/Tan%C3%ADt%C3%B3_2017_10.pdf
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése